14 Ağustos 2014 Perşembe

Bulutla İlk Tatilimiz- Ilıca Hotel Spa & Wellness ResortGecen Yıl yaz mevsiminde Bulut, 7-8 aylıktı; yemesi, emmesi, uykusu, yerde komando gibi sürünmesi biraz meşakkatliydi. Dolayısıyla annemlerin yazlığından başka bir yere gidip tatil yapmayı hiç aklımızdan geçirmedik. 1 saatlik sokak turumuzda bile arabası bende Bulut babasının kucağında eve dönerdik. Suyu sevmesine ragmen denizden tedirgindi (sanırım dalgalardan ürküyor).


Bu yıl 18 aylık; neredeyse sokaktan, parktan eve sokmak imkansiz. Biz de bundan cesaretle yerimizi ayırttık, alışverişimizi yaptık planlarımızı ettik. Çocuklu ailelerin rahat tatil yapabileceği otellere göz attık. Apart otel mi, herşey dahil bir otel mi olsun epey düşündük. Ama en cok takıldığımız nokta yakında, sığı denizi olan temiz bir otel olmasıydı. Sonunda Çeşme Ilıca Hotel'i seçtik.

Çeşme biraz rüzgarlı. Otelin plajı küçük bir koy şeklinde. Sığı ve sıcak bir denizi var. Odalar genis ve temiz. Çalışanlar güler yüzlü. Yemekler süper değil fakat lezzetli. Çocuk büfesi var. Sezon olmasına ragmen tıka basa dolu degil. Kumsalında çocuklar için kum ve deniz oyuncakları var. Genel olarak bebekli ve çocuklu aileler tercih etmiş. Mini Clubi Bulut'a hitap etmedi ama diğer çocuklar çok eğleniyordu. Çocuk havuzu gözetmen denetiminde. Aquaparkı otel misafirlerine pazartesi ve perşembe günleri ücretsiz. ( biz Bulutla uğrayamadık bile)

Otelin kötü yanı (ama bu durum Bulut uyuyunca bir avantaj oldu) gece hic bir aktivitenin olmayışı. Sessizlik bürünüyor ortama. Cocuklar için oyun parkının olmayışı da bir başka eksiklik.

Bulut için yanımıza yiuecek olarak şunları aldık.Tabak, kahvaltılık ceviz, tahin, pekmez, bal, Hipp bisküvi, muz, kaşık, çatal, ceviz için rende. Labne, yumurta, süt meyveleri otelden kullandık ettik. (Otelde kuruyemiş muz bal mevcuttu)

Ara atıştırmalar için sütaşın minik 4 lü yoğurtlarından, Hipp kavanoz meyve püresi, kabuklu fıstık, hurma, kuru üzüm getirdim yanımda.

Otel yarım pansiyon olduğundan öğle yemeği olarak Bulut'un da yiyebileceği şeyleri aldik (Kuşbaşılı pide, kaşarlı tost, sebzeli pizza ya da günün menülerinden yedik).

Bulut akşam yemeklerini de bizimle birlikte açık büfeden yedi. Yemekler lezzetliydi. Herhangi hazım sorunu yaşamadık.

Ayrıca yanımıza şişme simit, kova-kürek, çabuk kuruması için plaj peştamalı, mayo, şapka, güneş gözlüğü, koruyucu krem ​​(Truekid), ateş düşürücü ilaç, ateş ölçer, terlik / sandalet ve diğer genel ihtiyaçları aldık.


 Bulut merdiven inip çıkmaya bayıldığı için bahçe odalarının giriş katını tercih ettik. Bebek arabası ve yanımızda surekli ıvır zıvır eşya oldugu için çok rahat ettik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...