19 Ağustos 2014 Salı

Lego Dublo Creative Cars


Danimarkalı marangoz Ole Kirk Christiansen’in 1940’larda tahtadan oyuncaklar yapmaya başlaması ve ardından bu oyuncakların plastiğe dönerek renklenmesiyle hayatımıza girdi lego.

İsmi Dancadaki “iyi oynamak” (leg godt) sözcük öbeğinden gelen Lego, iki yaş altı dahil her yaştan insanın oyunlar kurabileceği ya da sadece hobi maksatlı olarak evin bir köşesine bir obje tasarlayabileceği birçok parçadan meydana geliyor. 

Lego Gibi blok oyuncaklarla oynayan çocuklarda
  • Yer becerilerinde artış (Sprafkin vd. 1983 & Caldera vd. 1999),
  • Matematik yeteneklerinde gelişim (Wolfgang vd. 2001),
  • Yaratıcılıklarında ilerleme ve farklı problemleri algılama ve bu problemlere karşı çözüm üretme konularında daha yüksek performans (Pepler & Ross 1981),
  • Çevreleriyle olan iletişimlerinde, özellikle de arkadaşlıklar anlamında, daha sosyal hale gelme (Roseth vd. 2009),
  • Ve kelime haznesi, doğru gramer kullanımı ve sözlü kavrayış anlamında dil becerilerinde gelişim (Christakis vd. 2007) görünüyor.
Bulut legoyla 18 aylıkken tanıştı. Başlangıç ​​legosu almadık Bulut'un ilgisi doğrultusunda Lego Cteative Cars aldık. Henüz kendi başına inşa edemiyor. Bizim yardımımızla birleştirebiliyor. Ama çok güzel bozabiliyor. Birlikte kaliteli zaman geçirmek için çok uygun bir oyuncak lego. Simdilik çok memnunuz. Kendi başına inşa edebildiğini gördügümde çok daha memnun ve mutlu olacağım :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...